(Pred)vianočný deň…

Vianoce nie sú len časom či obdobím, ale stavom mysle. Ak budú Vianoce v našich srdciach, môžeme sa spoľahnúť, že budú všade okolo nás. V takomto magickom duchu Vianoc sa niesol aj 10. december 2021. Nie je to ešte skoro?  Vzhľadom na pandemickú situáciu veru nie. Od budúceho týždňa prechádzame na dištančné vzdelávanie a v tomto kalendárnom roku sa už so spolužiakmi neuvidíme.

Vianočná nálada nás opantala hneď po príchode do školy. Vyučovacie hodiny boli spojené s atmosférou Vianoc, pretože učitelia si ich pre nás prichystali inou formou ako zvyčajne.

Úžasný deň  sme prežili aj vďaka vianočnému kvízu, ktorý si  pre nás pripravili počas tretej vyučovacej hodiny.  Prebiehal online v triedach a základom boli rýchle a presné odpovede. Stretli sme sa s rôznymi otázkami a niektoré nás skutočne prekvapili, takže sme sa aj veľa nového naučili. Museli sme sa veľmi rýchlo dohodnúť na správnej odpovedi, takže naše súťaženie bolo sprevádzané veľkou zábavou a napätím. Víťazmi sa napokon stali tretiaci. My ostatní nezabúdame, že každá prehra je krôčik k budúcemu víťazstvu.

Po skončení súťaže sme si všetci vychutnali lahodný vianočný punč a počas piatej vyučovacej hodiny sme strávili neobyčajné chvíle pri vianočnom posedení. Čo bolo na ňom magické? Pre mňa najmä to, že sme si ako trieda užili posledné spoločné chvíle v tomto kalendárnom roku. Na záver by som chcela poďakovať našim učiteľom za perfektne zorganizovaný deň. Všetci dúfame v opätovné stretnutie v januári. Verím, že budeme môcť povedať, že vianočné kúzlo sa šírilo oveľa rýchlejšie, akoby sa kedy mohol šíriť vírus. A tiež, že to nebol koniec, ale, naopak, začiatok niečoho nového.

Radka Benčová (I. G)