Stužková slávnosť

V kalendári svietil 27. október, deň našej stužkovej slávnosti. Konala sa v Hoteli Lev. Všetky prípravy, nacvičovania a stresy skončili a my sme plní očakávania stáli pred dverami do sály.

Dievčatá v nádherných šatách a chlapci v slušivých oblekoch – ten deň sme boli najväčšie hviezdy. V oficiálnej časti sa nám prihovorili pani riaditeľka spolu s našou pani triednou učiteľkou a tiež jeden z rodičov. My – študenti – sme sa v príhovore poďakovali tým najdôležitejším – rodičom a taktiež aj učiteľom. A nasledovalo stužkovanie. Naše hrude sa hrdo vypínali so zelenými stužkami, stužkami nádeje.

Po oficiálnej časti nasledovala tá neoficiálna – zábavný program. Na jeho začiatku sme priniesli trochu melanchólie, keď sme pustili video s našimi fotkami z detstva. Folklórny tanec, scénka škola, autoškola, havajský tanec či záverečný spoločný tanec vyvolali smiech na tvárach všetkých prítomných.

Nasledovala veľmi dôležitá časť, keď sme triednej odovzdali darček, ktorý sa jej veľmi páčil. Každý z nás dostal ďakovný bozk na líčko. J

O polnoci sa čítali častušky. Boli to básničky o nás, o tom, čo nás baví či o našich snoch a túžbach.

Potom prišlo prekvapenie, o ktorom vedelo len pár z nás – odovzdávanie Oscarov. Boli odovzdané ceny ako „Vtip GsV“ alebo „Dealer poznámok GsV“.

A mohla sa rozprúdiť zábava. Tá trvala do skorých ranných hodín.

Trúfam si v mene celej triedy povedať, že to bola úžasná stužková, ktorá ubehla neskutočne rýchlo. Bol to skvelý večer, ktorý sme si ešte stále ako trieda mohli spolu naplno vychutnať.

Eva Frtúsová GsV