Stretnutie s pápežom Františkom

Dňa 14.9.2021 sme sa medzi inými aj my, študenti GSV Levice, stretli s pápežom Františkom v Košiciach. Náš slávnostný a emóciami preplnený deň sa začal ráno o 4:00 pred kostolom Ducha Svätého, z kadiaľ sme sa vydali na cestu. Tú niektorí z časti prespali, no pri východe slnka sme nestíhali žasnúť pri pohľade na rannú krajinu. Program na štadióne TJ Lokomotíva sa začal slávnostnou svätou omšou o 11:00, po ktorej nasledoval program venovaný hlavne mládeži – plný hudby, tanca a spevu. Prvýkrát sme uzreli štátne vozidlá o 5 hodine poobede a následne o pár minút už vychádzal svätý otec František spoza pódia na jeho dobre známom bielom papamobile. Po pár minútach sa vybral smerom k svojmu kreslu, odkiaľ hlásal svoje posolstvo a odpovedal na pár otázok.

Na tento zážitok tak ľahko nezabudneme, keďže Svätý otec prechádzal popri nás na dosah ruky. Jeho posolstvo a povzbudivé slová zostanú v našich srdciach navždy. Ďakujeme pánovi kaplánovi Líškovi a učiteľom, že nám dali možnosť zažiť niečo tak nezabudnuteľné ako toto stretnutie.

Jakub Ch., 3.G

Spočiatku som nevedela, čo mám od stretnutia s pápežom očakávať. Veľmi som si neuvedomovala, aká vzácna návšteva prišla na Slovensko a že tú osobu budem mať možnosť vidieť z blízka. Čím viac sa príchod pápeža približoval, tým som sa viac začala tešiť. V momente, keď som pápeža uvidela pár metrov odo mňa, zostala som dojatá. Z jeho úst vychádzali slová, ktoré som sa snažila zobrať si k srdcu. Mám dojem, že mi tento zážitok dal do života naozaj veľa. Som vďačná za príležitosť, ktorú mi poskytla naša škola, pretože nebyť nášho pána kaplána, pápeža by som nikdy naživo nevidela.

Daniela B., 4.G

Stretnutie s pápežom bol pre mňa nezabudnuteľný zážitok, lebo človek nemá príležitosť stretnúť pápeža každý deň. Pre mňa ako kresťana to znamená veľmi veľa.

Filip B.,1.G