Prvý rok na GsV

Náš spoločný rok na GsV sme začali ešte pred jeho oficiálnym začiatkom na zoznamovacom výlete. Bolo skvelé, že na tento výlet sa prihlásila väčšina našej novej triedy. Strávili sme tri dni v zariadení Lagáň na Radave. Počas týchto slnečných a letných dní sme sa naozaj dobre spoznali. Zahrali sme kopec hier, kúpali sa v bazéne, vďaka pánovi kaplánovi sme mali sv. omše. Boli to tri dni plné smiechu a zábavy. Vďaka nim sme nastúpili do nového školského roku, pre mnohých na novej škole, ako skvelý kolektív.

Samozrejme, od začiatku sme museli vynaložiť veľa úsilia na vyučovaní. Systém bol oveľa náročnejší ako na základných školách. No dokázali sme si spolu pomáhať a podržať jeden druhého. Napriek tomu dve žiačky sa rozhodli hneď na začiatku prestúpiť na inú školu, a tak sa náš počet ustálil na 29.

Čas plynul a ďalšou našou významnou udalosťou boli v novembri imatrikulácie. Naši starší spolužiaci z druhého ročníka si na nás pripravili rôzne úlohy, ktoré sme ale hravo zvládli. Súčasťou imatrikulácie bola aj noc v škole, počas ktorej sme tancovali, súťažili ,športovali a zároveň sa spoznávali so žiakmi z vyšších ročníkov. Niektorí dokonca sa aj zaľúbili a vytvorili sa nové páry.

Už počas prvých mesiacov sme sa zapájali do rôznych aktivít, ktoré sa na škole uskutočnili. Zapájali sme sa do vedomostných a športových súťaží, nechýbali sme pri DOD. Samozrejme medzi tým sme sa snažili plniť si svoje povinnosti, ako sme najlepšie vedeli.

Koncom januára sme na týždeň poľavili a zúčastnili sme sa lyžiarskeho kurzu v Bachledovej doline. Ďalší týždeň, na ktorý budeme mať nádherné spomienky.

Na začiatku druhého polroku k nám pristúpili štyri nové spolužiačky, a tak sa náš počet rozšíril na 33. Aj nové spolužiačky sme prijali medzi seba a hravo medzi nás zapadli. Postupne čas plynul a ubiehal aj druhý polrok školského roku. Ešte sme sa poriadne nevrátili z lyžovačky a už sme sa zúčastnili opäť skvelo zorganizovaného študentského plesu. Napriek tomu, že sme najmladší, boli sme najpočetnejší, veď sme sa zúčastnili a zabávali do ranných hodín takmer všetci z triedy.

Aj jarné a letné mesiace sme sa zapájali do rôznych súťaží, projektov a akcií.

Počas tohto prvého roku sme navštívili rôzne miesta, koncentračný tábor Osvienčim, artikulárny kostol v Hronseku, boli sme na turistike na Pustom hrade, na vianočných trhoch v Bratislave. Nechýbali sme ani keď sa organizoval zájazd na divadelné predstavenie do Národného divadla.

Úspešný školský rok sme zakončili na koncoročnom výlete v Slovenskom raji a Tatrách.

Počas tohto roku sa z nás stal kolektív, ktorý sa vie navzájom podržať, vie sa zabaviť,  proste sme spolu, ako keby sme boli niekoľko rokov a nie niekoľko mesiacov.