Krajské kolo vo florbale dievčat SŠ

Dievčatá z nášho gymnázia opäť vybojovali skvelý športový úspech vďaka reprezentácii vo florbale SŠ. Tím v zložení Viktória Bagalová, Karolína Lešťanová, Júlia Penzešová, Dominka Zeleiová (III.), Radoslava Horňáková (II.), Martina Fiťková, Dominika Chorvátová, Zoja Mikulová a Zuzana Pacherová (I.) pod vedením pána učiteľa Bačkora sa prebojoval až na krajské kolo.

V priestoroch našej školy sa 11.11. 2019 uskutočnilo okresné kolo, v ktorom sa proti nám postavili tímy z Obchodnej akadémie, Pedagogickej školy a SOŠ Pod amfiteátrom. Ani s jedným z nich sme nezaváhali a tým sme si vybojovali účasť na krajskom kole, ktoré sa konalo 21.11.2019 v Nitre za účasti siedmich družstiev.

Na turnaj sme prišli s veľkým odhodlaním aj napriek tomu, že sme si uvedomovali zdatnosť a omnoho väčšie skúsenosti zo strany našich súperov. Ani po ťažkej prehre 0:4 v úvodnom zápase proti Zlatým Moravciam sme nestratili nádej. Vďaka obrovskej podpore zo strany pána kaplána a pána učiteľa Bačkora sa nám podarilo vyhrať v nasledujúcom zápase proti družstvu z Komárna 3:0, čo nám dodalo potrebné odhodlanie na zápas proti ťažkému súperovi z Topoľčian, ktorého sme napriek strate veľa síl zdolali 3:2. Najväčšiu ujmu nám spôsobila strata našej najproduktívnejšej hráčky Martiny Fiťkovej, ktorá po nepeknom zákroku zo strany súpera utrpela zranenie členka.

Nasledoval semifinálový zápas proti obávanej Nitre. Od začiatku sme hrali vyrovnaný zápas, no súper mal väčšie šťastie v koncovke a tak sme inkasovali tri góly, po ktorých sme zápas už nedokázali otočiť. Prehra nás mrzela, no zo zápasu sme odchádzali nabudené na súboj o tretie miesto.

Po druhýkrát sme sa stretli s družstvom zo Zlatých Moraviec. Hralo sa vo vysokom nasadení, no tentokrát sme sa súperovi dokázali vyrovnať obetavou a bojovnou hrou. Napokon sme zápas potiahli až do záverečného klaksónu s najtesnejším výsledkom 1:0 a tým sme si vybojovali krásne tretie miesto.

Viktória Bagalová (III.)