Career day – Deň kariéry

Vo štvrtok, 11. októbra 2018 sme sa zúčastnili workshopu s názvom Career day v Bratislave. Stretli sme sa tu s manažérmi spoločnosti AT&T.

Po registrácii sme boli rozdelení do tímov, kde sme si vyskúšali spoluprácu pri riešení rôznych problémov a následnú prezentáciu našich výsledkov. Ďalej nám zamestnanci oddelenia HR prezreli naše vopred pripravené životopisy a podelili sa s nami o svoje skúsenosti z praxe.

Mali sme možnosť vyskúšať si pracovný pohovor s HR manažérkou. Takisto sme absolvovali prednášku o príležitostiach na pracovnom trhu, sociálnych sieťach, či portáloch využívaných pri hľadaní zamestnania ako sú napríklad LinkedIn alebo profesia.sk.

Na záver sa s nami o svoj príbeh podelila koučka, mentorka, hollywoodska herečka a bývalá letuška Marcela Lendvaiová. Presvedčila nás o tom, že nič nie je nemožné vtedy, ak veríme sami sebe.

Sám za seba môžem povedať, že ma tento deň obohatil, priniesol nové poznatky do života, spoznal som vďaka nemu nových ľudí a v neposlednom rade mi pomohol k zisku nových rád do ďalšieho zdokonaľovania sa.

Mária Anna Bednáriková a Šimon Herc