Zúčastnili sme sa konferencie Junior internet 2019

5. a 6. apríla 2019 som sa spolu s Karin Jánošovou z II. ročníka zúčastnila konferencie Junior internet 2019. Konferencia sa koná každoročne v Bratislave na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU.  Junior internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátorov mobilných aplikácií a blogerov. Je určená žiakom základných a stredných škôl.

V rámci dvojdňového programu postupne predstavili žiaci a študenti svoje projekty v kategóriách JuniorWEB, JuniorAPP, JuniorDESIGN, JuniorTEXT, JuniorBLOG a JuniorLEARN.

Mne sa podarilo do tejto celoslovenskej konferencie postúpiť so svojou webovou stránkou MyaZem.sk, ktorá je zameraná na enviroproblematiku. Mala som možnosť odprezentovať svoj projekt, ktorým chcem osloviť ľudí, aby sa o túto problematiku začali viac zaujímať. Informovať ich o nej a pobádať k aspoň malým krokom smerujúcim k zlepšeniu situácie našej planéty.

V priebehu týchto dvoch dní sme sa v nádhernom prostredí fakulty spoznali a zoznámili s úžasnými nadanými mladými ľuďmi z celého Slovenska. Zároveň sme mohli načerpať množstvo inšpiratívnych nápadov z oblasti informatiky a ekonomiky.

V rámci bohatého programu sa na konferencii konali aj rôzne prednášky a workshopy z oblasti programovania, umelej inteligencie, bezpečnosti na internete alebo z oblasti obchodu a ekonómie – „Ako získať klientov pre svoj projekt“ a „Ako to beží s úspešným startupom“.

Na konferencii si bolo možné prezrieť aj projekt EduVirtual – vzdelávanie vo virtuálnej realite, ktorý ma veľmi zaujal.

Pokúsiť sa o postup na túto konferenciu a stráviť takto dva síce náročné, ale nádherné dni všetkým vrelo odporúčam. Dostala som jedinečnú možnosť odprezentovať svoj projekt pred širšou verejnosťou a je to nenahraditeľná skúsenosť do budúcnosti.

Veronika Dolníková, žiačka I. triedy