Zoznamovací výlet

Už tradične žiaci 1. ročníka nášho gymnázia nezačínajú prvý školský rok začiatkom septembra, ale stretávajú sa už koncom augusta na zoznamovacom výlete. Aj tento august sa zišla väčšina budúcich prvákov a vyrazili dobre naladení so svojím budúcim triednym učiteľom na tri dni do penziónu Lagáň na Radave.

Boli to tri dni smiechu, zábavy, spoznávania sa, užívania si posledných chvíľ voľna. Vďaka nášmu pánovi kaplánovi Jankovi Krausovi sme mali počas troch dní aj duchovnú podporu a nezabudli sme ani na túto stránku v živote našich študentov.

Počas všetkých troch dní sme mali krásne slnečné počasie. Tak sme mohli využiť aj bazén, aj keď niektorým sa zdala voda trošku studená. Zahrali sme sa veľa rôznych hier – zoznamovacích, vedomostných, spoločenských aj zábavných. Program sa končil v neskorých popolnočných hodinách, keď sme si spravili filmový večer.

Spoznali sme sa medzi sebou a po troch dňoch, ktoré ubehli ako voda,  sa nám zdalo, že sa poznáme už dlhší čas. Po takto príjemne strávených dňoch sa tešíme nielen na novú školu, nový školský rok, ale aj na všetky štyri spoločne strávené roky.