Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Krajské kolo EO v Nitre, 4.2.2019

 • 4.2.2019 sa konalo prvé krajské kolo Ekonomickej olympiády 2018/2019.

  Študenti s najlepšími vedomosťami z ekonómie a financií z Nitrianskeho kraja, ktorí sa osvedčili v školskom kole súťaže, sa zúčastnili krajského kola v priestoroch Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

  Podujatie otvorila prof. Dr. Ing. Elena Horská, dekanka SPU FEM. Srdečne privítala študentov a sprevádzajúcich pedagógov. Upútala účastníkov možnosťami štúdia Fakulte ekonomiky a manažmentu. Na spríjemnenie atmosféry si pripravila pre stredoškolákov súťaž s možnosťou vyhrať niekoľko pozornosti od SPU FEM.

  Monika Budzák, riaditeľka Ekonomickej olympiády, svojou prezentáciou predstavila inštitút INESS a v krátkosti zhrnula výsledky školského kola súťaže, ktorého sa zúčastnilo takmer 5 300 stredoškolákov z celého Slovenska. Krajského kola Ekonomickej olympiády sa zúčastnilo 41 študentov z celkového počtu 310, ktorí absolvovali školské kolo v Nitrianskom kraji.

  Našu školu reprezentovali maturanti, Mária Anna Bednáriková a Šimon Herc.

  Pri každej úlohe bolo potrebné ukázať, že teóriu ekonomiky nielen ovládame, ale ju aj vieme využiť v praktických situáciách. Nebolo to jednoduché, ale veríme, že sme to úspešne zvládli.

  Mária Anna Bednáriková, Šimon Herc