Innovation Camp

V utorok 17.2.2015 sme sa nielen my: Jakub Ševčík, Richard Lycius, Radovan Gaľa, Michal Valkovič a Zuzana Mlynková zúčastnili na súťaži Innovation camp, ktorá sa konala v Bratislave. Usporiadala ju nezisková organizácia Junior Achievement spolu so sponzorom, ktorým bola spoločnosť HP Slovakia. Súťaž sa konala v hoteli nH Gate One, čo bolo len pridanou hodnotou beztak vysokej úrovni.

Keďže sme boli náhodne rozdelení do 5-členných tímov, a navzájom sme sa nepoznali, na úvod nám inštruktori spravili aktivity na povzbudenie tímového ducha. Avšak priorita súťaže bola iná. Zamyslieť sa a využiť svoju kreativitu pri vymýšľaní nových produktov. Ku každej skupine bol priradený jeden konzultant z firmy HP Slovakia. Náš tím dostal Tatianu Šimončíkovú, ktorá bola pre nás neustále k dispozícií a veľmi rada nám pomohla. Našou úlohou bolo nájsť, čo najlepšie riešenie na tému: „Ako zlepšiť život seniorov pomocou IT technológií“.

Organizátori pre nás pripravili aj vedľajšiu aktivitu. Tou bola kreatívna fotografia s konzultantom, ktorú náš tím č. 9 vyhral.

Odborná porota pri prezentovaní bodovala nielen prezentáciu ako takú, ale aj naše odpovede na ich otázky, tímovú spoluprácu a samozrejme celkové splnenie úlohy. Na prezentáciu sme mali len sedem minút. No i za tak krátky čas sa študentom podarilo zaujať.

Som veľmi rada, že som mohla načerpať nové informácie, známosti a hlavne skúsenosti, za čo by som sa chcela poďakovať našej pani učiteľke Ing. Mizerákovej, ale hlavne Junior Achievement za usporiadanie celej súťaže. Avšak som s celou súťažou veľmi spokojná a rada by som sa zúčastnila aj na ďalší rok.

Zuzka Mlynková, viceprezidentka fitGSV, š. s.

Fotografie zo súťaže nájdete na tomto linku: http://bit.ly/JAcamp.

Krátke video o pár dní uverejníme na našom

facebooku:www.facebook.com/jaslovensko

IMG_9490

2015 - V súťaži Innovation Camp si stredoškoláci posvietili na aktívne starnutie_1 2015 - V súťaži Innovation Camp si stredoškoláci posvietili na aktívne starnutie_2 2015 - V súťaži Innovation Camp si stredoškoláci posvietili na aktívne starnutie_3

Nie je možné pridávať komentáre.