Exkurzia do Bratislavy

Vo štvrtok 18. októbra 2018 sa naši gymnazisti z druhého a prvého ročníka pekne vyobliekaní vybrali na exkurziu do Bratislavy. Zúčastnili sme sa otvorenia veľmi zaujímavej výstavy s názvom „Koleso priateľstva“.

Výstava sa konala v budove Aircraft (inak vyhlásená za budovu roku 2010), kde sídli aj Aircraft gallery. Bola to medzinárodná výstava etnických umeleckých diel súčasného umenia. Organizovali ju Ruské centrum v Bratislave a Fond Ruský svet. Je to výstava, ktorá je výsledkom 13- ročnej práce múzea v meste Elabuga v Republike Tatarstan z Ruskej federácie.

Po slávnostných príhovoroch a oficiálnom otvorení, kde si žiaci ruského jazyka vyskúšali svoje nadobudnuté jazykové schopnosti sme sa ponorili do sveta výtvarného umenia.

Na výstave si žiaci mohli pozrieť vyše 100 veľmi zaujímavých obrazov, ktorých autori pochádzali zo 16 krajín sveta. Na obrazoch sa autori snažili rôznymi technikami zobraziť svoje národné zvyky a obyčaje, ktoré sú pre danú oblasť, národ typické.

Počas prehliadky mohli žiaci ochutnať typické sladkosti pochádzajúce z Tatarstanu a pozrieť si film o meste Elabuga.

Napriek tomu, že vystavené diela boli kópiami, mnohé z nich nás naozaj očarili. Netreba sa preto čudovať, že druháci si napokon spoločne jeden z obrazov na výstave zakúpili do svojej triedy.