Dištančné vzdelávanie – online hodiny

Učiť cudzie jazyky bez vzájomnej komunikácie sa nedá, aj preto sme sa rozhodli viesť vyučovacie hodiny online, prostredníctvom platformy zoom.us. Ako vo všetkom, aj tu sa zo začiatku vyskytli menšie problémy, s ktorými sme sa museli vysporiadať, ale v konečnom dôsledku, online hodiny majú u študentov veľmi pozitívnu odozvu. Tu je zopár hodnotení:

“Tak, v prvom rade som sa tešila, že vidím vás a svojich spolužiakov. Vďaka dnešným technológiám som mala pocit, ako keby som bola normálne v škole. Ale atmosféra bola príjemnejšia, pretože som bola v domácom prostredí. A páčilo sa mi, že počas hodiny vždy rozprával iba jeden človek. Čo mi prišlo veľmi milé, lebo som si všimla, že vieme byť voči sebe aj tolerantní a cez tú hodinu sme sa vážne počúvali navzájom. Takže celkovo by som to zhodnotila veľmi pozitívne a teším sa na ďalšie takéto hodiny.”

                                                                                     Silvika, IV.trieda

“Mne sa prvá online hodina páčila a konečne sme sa aj videli a počuli so spolužiakmi. Myslím, že takéto online hodiny sú pre nás prospešné, najmä teraz pred maturitami, lebo asi nikto z nás doma bežne nekomunikuje po anglicky, čiže aspoň tu si to trochu precvičíme.”

                                                                                     Lukáš, IV.trieda

“Za mňa to bolo super, keď sme spolu komunikovali a videli sa.”

                                                                                     Radka, IV.trieda

“Tak mne sa vyučovanie páčilo, keďže som mohol mať hodinu priamo z postele.”

                                                                                     Samo, IV.trieda

“Hoci zo začiatku som si vôbec nevedela predstaviť, ako to bude fungovať  a čo ma čaká, no hneď potom, ako sa začala naša prvá online hodina, moje obavy boli preč. Pani učiteľka nás postupne vyvolávala, pýtala sa nás otázky a my sme sa navzájom počúvali – skoro ako v škole, s tým rozdielom, že nikto nevyrušoval 🙂 Myslím, že je to momentálne najlepšia forma ako zostať v kontakte a taktiež nás to donúti neprestávať sa učiť.”

                                                                                     Viki, IV.trieda

“Online hodina anglického jazyka prebehla nad moje očakávania. Dostali sme priestor na vyjasnenie si nepochopených častí učiva a tak sme si učivo ešte viac priblížili. Hodnotím tento spôsob výuky pozitívne!”

                                                                                     Viki, III.trieda

“Online hodiny sa mi veľmi páčia, škoda len, že sú obmedzené časovým limitom. Je super, aké tam máme možnosti zdieľania obrazu, takže môžeme prezentovať prezentácie. Som rada, keď máme online hodinu, lebo konečne počujem a vidím spolužiakov, lebo mi už normálne chýba kontakt s ľuďmi, teda inými ako sú rodičia a súrodenci.”

                                                                                     Radka, II.trieda

“Veľmi sa mi páči ako sa naša škola rýchlo zorganizovala a dokázala študentom poskytnúť potrebné možnosti na vzdelávanie pomocou služieb ako EduPage alebo iných dostupných programov ako je zoom. Taktiež sa mi páči, že to učitelia ako aj žiaci berú za výučbu a nie ´prázdninové´ rozhovory.”

                                                                                     Martin, II.trieda